Sağlık

Sağlık yayınlarımızı alanında uzman sağlıkçı (doktor, hemşire, diyetisyen, fizyoterapistler…) yazarlarımızla yapmaktayiz

Öncelikle sizlerden gelen talepler üzerine en çok merak edilen ve en çok sorulan konular üzerine sağlık yazılarımızı yayınlıyor talebe göre videolarını da çekiyoruz. Çünkü gündeme en yakın dönüşler sizlerden geliyor. Son olarak buradaki yazıların dışında Bilge Panter youtube kanalimizi da buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfada son yayınlanan yazılarımızda erişebilir durumda bulunabilir aklınızdaki soru işaretlerini sorabilirsiniz.

bilge-panter-saglik
uyuz-nasil-gecer

Genellikle toplumu yakından takip ediyor ve ihtiyaçları erkenden tespit etmeye çalışıyoruz. Çünkü sizden gelen geri dönüşler bizim için çok önemli. Güncel sağlık problemlerini masaya yatırıyor ve bunların nedenlerini araştırırız. Uzman kadromuzla bu sağlık sorunlarını dair yayınlar paylaşıyor ve insanlara fayda sağlamaya çalışıyoruz. Mesela son dönemlerde artan uyuz vakaları ile ilgi beş popüler yayınımız bulunmakta.

Uyuz belirtileri nelerdir? Uyuz tedavisindeki doğrular ve yanlışlarla ilgili yayınlar yayınladık ve Bilge Panter YouTube kanalında bununla ilgili yüzbinlerce etkileşim elde ettik.

Sağlık yayınlarımız:
 1. Günlük hayata dair yazılar. Günlük yaşantımızda sağlığımıza ne kadar dikkat ediyoruz? Sağlığımızı ne kadar ön plana getiriyoruz? Günlük hayata dair bor çok tavsiye ve öneri burada.
 2. Sağlıklı yasam koordinesi. Her şeyden önce sağlık yasam son dönemlerde oldukça zor hale geldi. Ancak günün yoğunluğunda yasamı sağlıklı hale getirmek için koordine olmak gerekiyor.
 3. Sağlıklı yasama teşvik. Sağlığınızı olumlumuz etkileyen etkenleri ve bunun yanı sıra nasıl olumlu hale getirebiliriz onu anlatıyoruz.
 4. Olumluya teşvik. Sağlık, tüm hayatınıza nasıl daha fazla kalite ekleyeceğinizi gösterir. Meşgul olduğunuzda bile, rahatlatıcı ve ödüllendirici sağlıklı hamleler yapmak, zamanını planlamak önemlidir.
 5. Is ve yasam dengesi. Kariyer çok önemlidir. Fakat ise çok fazla odaklanmak hayatınızdaki gerilimi artırabilir.  Yayınlarımız ve uzmanlarımız bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır.
uyku-hijyeni
besinler-organlar

Öncelikle sağlıklı yasam bir süreçtir. Sizin ve tüm aile üyelerinin yeni programa alışması zaman alacaktır. Bir aksilik olduğunda, uzmanlarımız sizi denemeye devam etmeye teşvik eder. Bizler, ihtiyaçlarınızı yeniden değerlendirmenize ve ileriye dönük ayarlamalar yapmanıza da yardımcı olabilir. Sağlık ipuçları kaliteli yaşamınıza yardımcı olacaktır:

 • Kendinizle ilgili olumsuz inançların üstesinden gelin
 • Stresle başa çıkmak
 • Kavga etmeyi ve bağırmayı bırak
 • Saygıyla konuş
 • Sevgi dolu duyguları beslemek
 • Kendinizi tekrar beğenin
 • Yeni hedeflerle tanışın
 • Mutlu hisset

Sizde ve ailenizde ihtiyacınız olan sagliga uzmanlarımızın koçluğu ile elde edebilirsiniz. Koç, sürekli cesaretlendirme ile sizi olumlu bir yolda tutar. Kazandığınız beceriler, ailedeki herkesin değerli olduğunu hissettirecek.